kto jeździ pociągami

Pociągi pasażerskie to element publicznego transportu zbiorowego. Codziennie swoje trasy pokonuje kilkaset pociągów, którymi podróżuje kilkadziesiąt jak nie kilkaset tysięcy podróżnych. Jeździcie nimi do pracy, szkoły czy na urlop lub wakacje. 

W tak działającym systemie zdarzają się różne nieprzewidziane sytuacje – jedne śmieszne i zabawne inne smutne i tragiczne w skutki. 

Pasażerowie są różni – każda historia jest inna…

dokąd jechać ...

Kilka dni temu jeden z “pasażerów” nie widział dokąd ma jechać. Przez kilka godzin błąkał się po peronie na stacji. 

Z pomocą przyszła mu Straż Ochrony Kolei oraz Straż Miejska
w Bydgoszczy.

Z uwagi, że do stacji docelowej nie wybudowano jeszcze linii kolejowe – zaproponowali mu (albo jej) przejazd limuzyną. I tak po kilku godzinach “pasażer” mógł wypocząć oraz wziąć kąpiel.

A na poważnie …

Łabędź zabłądził. Widać po nim było zagubienie. Funkcjonariusze SOK i SM pilnowali, aby przypadkiem nie wpadł pod pociąg. Po przyjeździe łowczego, ptak został bezpiecznie odłowiony i przetransportowany w jego naturalne środowisko (chyba). 

dlaczego

Dlaczego o tym piszę? 

Historia zagubionego łabędzia wydaje się śmieszna 
i w rzeczywistości taka jest, ale … ile osób jest jak 
ten łabędź? Jak często mijasz – nie tylko na obszarze kolejowym – ludzi starszych, schorowanych, potrzebujących pomocy? 

Nie bądź obojętny !!! Jeśli widzisz starszą osobę, która sprawia wrażenie zagubionej zatrzymaj się na chwilę – 30 sekund Cię nie zbawi ,ale ta osoba może potrzebować prostej informacji jak gdzieś dojść czy dojechać.