cytat z Wikipedii

Most im. Bronisława Malinowskiego – najdłuższy most drogowo-kolejowy w Polsce, położony w Grudziądzu na dolnej Wiśle. Znajduje się około 7 km na północ od mostu autostradowego pod Grudziądzem i 34 km na południe od kolejnego mostu pod Kwidzynem.

Jest to most stalowy, kratownicowy, składający się z 11 przęseł o rozpiętościach 100 m.

Most wprowadza cały ruch tranzytowy na osi wschód-zachód do śródmieścia Grudziądza. Odciążenie i odblokowanie miasta nastąpiło po ukończeniu trasy średnicowej, która w prosty sposób połączona jest niemal bezpośrednio z mostem.

źródło: wikipedia

Nagranie przejazdu przez most widziane z kabiny maszynisty.

W dniu wczorajszym (26.11.2020) PKP PLK S.A. podała do publicznej wiadomości plan przetargów na 2021 rok. 

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. do końca 2021 roku ogłoszą postępowania przetargowe na roboty budowlane na szacunkową kwotę ponad 17 mld zł. Przetargi pozwolą na realizację inwestycji z Krajowego Programu Kolejowego oraz projektów planowanych już z nowej perspektywy finansowej UE na lata 2021 – 2027. Kilkaset przetargów, w tym m.in. na prace utrzymaniowe pozwoli na zaangażowanie dużych, średnich i małych firm.

źródło: PKP PLK S.A.

Wśród listy zaplanowanych postępowań przetargowych moją uwagę przykuła jedna pozycja:

  • Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. “Poprawa stanu mostu kolejowo drogowego na linii kolejowej nr 208 w km 110,501 w Grudziądzu ETAP III”

Jakie konkretnie prace są zaplanowanie? Tego niestety nie wiem. Nie znalazłem również żadnej wzmianki o nich w sieci. Na szczegółowe informacje przyjdzie nam niestety jeszcze trochę poczekać.

źródło: Wikipedia